W zdrowym ciele zdrowy duch

phoca thumb m sam 6768  Nie od dziś wiadomo, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Ważne jest aby od najmłodszych lat wpajać dzieciom główne założenia tej zasady, której przestrzeganie zapewnia dobre zdrowie i samopoczucie. Taka też była tematyka zajęć świetlicowych grupy III w dniu 25 października prowadzonych przez p. A. Gruszecką.

 Celem głównym zajęć było poznanie znaczenia pokarmów i ich podstawowych składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, wyjaśnienie pojęcia „ zdrowa żywność ” . Uczniowie poznawali formy aktywności fizycznej oraz wymieniali znane im sporty. Podczas zajęć nie zabrakło elementu muzycznego jakim było wysłuchanie piosenki „ Witaminki, witaminki ”. Zajęcia zakończyły się przygotowaniem plakatu promującego zdrowy styl życia.