Świetlicowi artyści

phoca thumb m img 20171110 133556  Zajęcia świetlicowe uczą, bawią, wychowują. Nasi podopieczni rozwijają zainteresowania i uzdolnienia, a także nabywają umiejętność spożytkowania czasu wolnego. Uczniowie chętnie wykonują różnego rodzaju prace plastyczne: kolorowanki, kolorowanki antystresowe, mandale, wyklejanki.

Czytaj więcej: Świetlicowi artyści

Zajęcia świetlicowe z gośćmi z Chin i Iranu

phoca thumb m img 20170512 093150  W ramach współpracy naszej szkoły ze stowarzyszeniem AIESEC w maju przez około 3 tygodnie gościliśmy studentów z Iranu i Chin. Alice Li i Mohammad Rastinie tylko prowadzili zajęcia języka angielskiego ale również zajęcia świetlicowe, podczas których opowiadali o swojej kulturze, zainteresowaniach oraz ciekawostkach o swoich krajach.

Czytaj więcej: Zajęcia świetlicowe z gośćmi z Chin i Iranu

ABC na temat zdrowego odżywiania

phoca thumb m img 20170221 115128  21 lutego uczniowie grupy świetlicowej II i III gościli przedstawiciela firmy Rolmlek - panią Justyna Stręk. Celem spotkania było uzmysłowienie uczniom z klas nauczania wczesnoszkolnego jak ważne jest spożywanie świeżych produktów nabiałowych, owoców i warzyw, gdyż wszystkie nabyte dobre nawyki i przyzwyczajenia żywieniowe mają wpływ na nasze dorosłe życie. Było to małe ABC na temat zdrowego odżywiania.

Czytaj więcej: ABC na temat zdrowego odżywiania

LET'S READ IN ENGLISH czyli warto czytać dzieciom po angielsku

 phoca thumb m p2065408 W dniu 06.02.2017 podczas zajęć świetlicowych gościliśmy uczennice z klasy IIIc. Dziewczęta przygotowały czytanie bajek w języku angielskim. Uczniowie grupy III mieli okazję posłuchać 2 bajek w języku angielskim pt. „Sometimes I Feel Sunny” oraz „ Goat Goes to Playgroup”.

Czytaj więcej: LET'S READ IN ENGLISH czyli warto czytać dzieciom po angielsku

Zajęcia manualne

phoca thumb m img 20161007 121349  Celem działalności świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych.

Czytaj więcej: Zajęcia manualne

W zdrowym ciele zdrowy duch

phoca thumb m sam 6768  Nie od dziś wiadomo, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Ważne jest aby od najmłodszych lat wpajać dzieciom główne założenia tej zasady, której przestrzeganie zapewnia dobre zdrowie i samopoczucie. Taka też była tematyka zajęć świetlicowych grupy III w dniu 25 października prowadzonych przez p. A. Gruszecką.

Czytaj więcej: W zdrowym ciele zdrowy duch

Zwierzęta, które znamy

phoca thumb m sam 6741  Zajęcia świetlicowe zapewniają uczniom zorganizowaną opiekę wychowawczą przed i po zakończonych obowiązkowych zajęciach lekcyjnych. Umożliwiają wszechstronny rozwój dziecka, jego zainteresowań, uzdolnień i umiejętności z uwzględnieniem misji szkoły.

Czytaj więcej: Zwierzęta, które znamy

Dla naszej Pani

 

phoca thumb m sam 6604  Na zajęciach lekcyjnych oraz świetlicowych uczniowie przygotowywali się do uroczystego świętowania Dnia Edukacji Narodowej. Celem prowadzonych zajęć było przybliżenie historii utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, kształtowanie postaw szacunku wobec nauczycieli i pracowników szkoły oraz ukazanie roli i znaczenia pracy nauczyciela.

Czytaj więcej: Dla naszej Pani

Świetlicowe Andrzejki 2014

phoca thumb m sam 3263  28.11.2014r w Świetlicy Szkolnej dla klas I-III SP i grup przedszkolnych zostały zorganizowanie ANDRZEJKI. W POKOJU WRÓŻB najmłodsi zapoznali się z tradycjami i zwyczajami andrzejkowymi. Wróżyliśmy z kart, wybieraliśmy kolory, korzystaliśmy z "księgi symboli", losowaliśmy przepowiednie i laliśmy wosk.

Czytaj więcej: Świetlicowe Andrzejki 2014

Andrzejki 2013

phoca thumb m img 1330  29.11.2013r w Świetlicy Szkolnej klas I-III zostały zorganizowanie ANDRZEJKI. W POKOJU WRÓŻB najmłodsi zapoznali się z tradycjami i zwyczajami andrzejkowymi.

Czytaj więcej: Andrzejki 2013