Pasowanie na czytelnika rocznik 2017/2018

phoca thumb m pasowanie 050 Na zajęciach bibliotecznych pierwszaki zostali pasowani na rycerza książki, składając przysięgę:

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika rocznik 2017/2018

Czterolatki w bibliotece

phoca thumb m img 20180509 093807  W Tygodniu Bibliotek czterolatkowie odwiedzili szkolną bibliotekę. Dzieci dowiedziały się o pracy bibliotekarza, czym jest biblioteka i o zasadach poszanowania książki (przekazano prośby książki). Pani bibliotekarka zapoznała czterolatków z rodzajem książeczek dla dzieci, które będą mogły wypożyczać już w przyszłym roku szkolnym.

Czytaj więcej: Czterolatki w bibliotece

Miesiące związane z książką

 phoca thumb m img 20180508 092307 Kwiecień i maj to szczególne miesiące związane z książką, czytelnictwem i ich promocją. 23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, 8 maja jest Dniem Bibliotekarza i Bibliotek.

Czytaj więcej: Miesiące związane z książką

Dzień Głośnego Czytania

phoca thumb m 1  To święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.

Czytaj więcej: Dzień Głośnego Czytania

Pasowanie na czytelnika

phoca thumb m img 20170614 101750  Zalety czytania książek są ogromne, wręcz gigantyczne. Książka rozbudza wyobraźnię, poszerza wiedzę i daje ogrom satysfakcji. Najważniejsze z nich to : świetne ćwiczenie dla naszego mózgu, wzbogaca słownictwo, ubogaca pisanie, poszerza wiedzę, poprawia koncentrację i pamięć, rozwija wyobraźnię, buduje poczucie własnej wartości, czyni Cię świetnym rozmówcą, daje satysfakcję i zabija nudę.

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika

Szkoła dbająca o czytelnictwo

skan bibl

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania.

phoca thumb m sam 6583  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto ma już 15-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania.

Czytanie na dywanie

 phoca thumb m img 0175 Celem spotkań pod tym tytułem jest wprowadzenie dzieci w świat literatury, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, kształtowania nawyku słuchania i opowiadania, wzbogacanie słownictwa dzieci, rozwijanie sprawności językowych, eliminowanie negatywnych emocji, agresji, wyciszanie dzieci.

Czytaj więcej: Czytanie na dywanie

Pasowanie na czytelnika

phoca thumb m img 0190  W naszej bibliotece szkolnej co roku odbywa się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Uroczystość przygotowana była przez uczniów klasy piątej pod opieką nauczyciela bibliotekarza. W części pierwszej w bibliotece królowa biblioteki książka w którą wcieliła się Gabrysia Cisło opowiedziała wierszem jak uczniowie nie szanują wypożyczonych książek.

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika

Konkurs plastyczny

phoca thumb m img 0172  Popularyzować czytelnictwo można na wiele sposobów. Biblioteka ogłosiła konkurs plastyczny pt.”Książka marzeń”. Zastosować można było dowolną technikę. W porozumieniu z biblioteką publiczną najładniejsze prace zostały wystawione w budynku filii Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny