Jak nie czytam jak czytam.

 phoca thumb m img 20190607 100544 7 czerwca w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam" wzięły udział pięciolatki, sześciolatki oraz klasy I- IV. Przeprowadzenie akcji zaplanowaliśmy w różnych miejscach na terenie szkoły: plac zabaw, przed budynkiem szkoły, na obrzeżach boiska w cieniu drzew. Przez 10 minut młodsze dzieci i uczniowie czytali książki przyniesione z domu, bądź wypożyczone z biblioteki.

Czytaj więcej: Jak nie czytam jak czytam.

Pasowanie na rycerza książki 2018/2019

phoca thumb m img 20190610 112050  Pierwszoklasiści przychodzilido bibliotekina głośne czytanie i wypożyczanie systematycznie już od zerówki. Wtedy czytali im rodzice, a już pod koniec pierwszej klasy robią to samodzielnie. Celem tego spotkania była kontynuacja wcześniejszych wizyt, ale przede wszystkim zainteresowanie uczniów książką i zachęcenie do korzystania ze zbiorów biblioteki, jak również wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych i wyrabianie szacunku do książki.

Czytaj więcej: Pasowanie na rycerza książki 2018/2019

Szkolne przygody Gangu Słodziaków

 phoca thumb m img 20181004 092239 Nasza szkoła przystąpiła do konkursu edukacyjnego „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Czytaj więcej: Szkolne przygody Gangu Słodziaków

Spotkanie z Krystyną Mirek

 phoca thumb m 2 20.09.2018r w Filii Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Woli Mieleckiej odbyło się spotkanie z Krystyną Mirek, autorką książek obyczajowych. Spotkania autorskie są aktywną zachętą do czytania, rozwijają wrażliwość uczniów i upowszechniają szeroko pojętą kulturę języka.

Czytaj więcej: Spotkanie z Krystyną Mirek

Pasowanie na czytelnika rocznik 2017/2018

phoca thumb m pasowanie 050 Na zajęciach bibliotecznych pierwszaki zostali pasowani na rycerza książki, składając przysięgę:

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika rocznik 2017/2018

Czterolatki w bibliotece

phoca thumb m img 20180509 093807  W Tygodniu Bibliotek czterolatkowie odwiedzili szkolną bibliotekę. Dzieci dowiedziały się o pracy bibliotekarza, czym jest biblioteka i o zasadach poszanowania książki (przekazano prośby książki). Pani bibliotekarka zapoznała czterolatków z rodzajem książeczek dla dzieci, które będą mogły wypożyczać już w przyszłym roku szkolnym.

Czytaj więcej: Czterolatki w bibliotece

Miesiące związane z książką

 phoca thumb m img 20180508 092307 Kwiecień i maj to szczególne miesiące związane z książką, czytelnictwem i ich promocją. 23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, 8 maja jest Dniem Bibliotekarza i Bibliotek.

Czytaj więcej: Miesiące związane z książką

Dzień Głośnego Czytania

phoca thumb m 1  To święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.

Czytaj więcej: Dzień Głośnego Czytania

Pasowanie na czytelnika

phoca thumb m img 20170614 101750  Zalety czytania książek są ogromne, wręcz gigantyczne. Książka rozbudza wyobraźnię, poszerza wiedzę i daje ogrom satysfakcji. Najważniejsze z nich to : świetne ćwiczenie dla naszego mózgu, wzbogaca słownictwo, ubogaca pisanie, poszerza wiedzę, poprawia koncentrację i pamięć, rozwija wyobraźnię, buduje poczucie własnej wartości, czyni Cię świetnym rozmówcą, daje satysfakcję i zabija nudę.

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika

Szkoła dbająca o czytelnictwo

skan bibl