Kino szkoła

 phoca thumb m 20180116 095335 16 stycznia 2018r. uczniowie klas I -III brali udział w kolejnych zajęciach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej Kino Szkoła. Tym razem tematem było „PREHISTORYCZNE KRÓLESTWO DINOZAURÓW”. Uczniowie obejrzeli „Spacer z dinozaurami” - pełen akcji dokument opowiadający o rodzinie Pachyrhinosaurusów, które rozpoczynają swoją epicką wędrówkę.

 

Ten niezwykły dokument, czerpiąc z najnowszych naukowych badań, przywraca do życia wymarłe przed wiekami stworzenia, dającniezapomnianą możliwość obcowania z nimi na dużym ekranie. 

Niezwykły spacer, który obejrzeli, ma moc przenoszenia w czasie, pozwala nie tylko przyjrzeć się bliżej tym fantastycznym stworzeniom, ale również przeżyć wraz z nimi niesamowitą przygodę. Wszystko - zaczynając od wyglądu dinozaurów, a na ich ruchach i zachowaniach kończąc, zostało precyzyjnie skonstruowane na podstawie dowodów zebranych ze skamielin. Twórcy filmu połączyli wiedzę z zakresu paleontologii z dokładną wiedzą na temat dzisiejszych zachowań zwierząt, aby stworzyć wyjątkowo realistyczny portret tych fascynujących stworzeń.

W trakcie zajęć uczniowie poznali:

  • - pojęcie „skamieniałości” i jej znaczenia dla nauki,
  • - określenie „paleontolog” i zapoznali się ze sposobem jego pracy,
  • - wybrane elementy trybu życia dinozaurów,
  • - zalety i wady stadnego trybu życia.

Pełni wyrażeń wrócili do szkoły i z dużą ciekawością czekają na kolejne zajęcia w Cinema 3D.