Festiwal Nauki

phoca thumb m 20170918 151932  Dnia 18 września 2017 47-osobowa grupa uczniów Publicznego Gimnazjum w Woli Mieleckiej wzięła udział w Festiwalu Nauki organizowanym przez Pratt&Whitney Rzeszów oraz Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim,  G2A Arena oraz Polską Agencją Kosmiczną w G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe Województwa Podkarpackiego w Jasionce.

 Program Festiwalu zawierał  spektakularne pokazy naukowe i strefę pikniku naukowego, w której znajdowało się ponad 50 stanowisk. Młodzież mogła zobaczyć wynalazki i eksponaty naukowe, roboty, drony, eksperymenty chemiczne i fizyczne, poznać tajniki nowoczesnych technologii IT, spróbować swoich sił na symulatorach lotu, a także rozwiązać łamigłówki i bawić się nauką. Co więcej jednym z gości festiwalu był robot EuGenius, który chętnie rozmawiał lub robił wspólne selfie. Każdy mógł spędzić atrakcyjnie czas i znaleźć wiele interesujących eksperymentów (np. z ciekłym azotem). Opiekunami grupy były panie: Bogusława Skowron, Elżbieta Żuchowska-Pezda i Agnieszka Gruszecka.