Dolina Kreatywności w Woli Mieleckiej

phoca thumb m sam 7881  Niech myślenie logiczne stanie się waszą  pasją – tak brzmiało podsumowanie  spotkania uczniów Gimnazjum w Woli Mieleckiej z prof. dr. hab. inż. Leszkiem Woźniakiem z Katedry Ekoinnowacji Politechniki Rzeszowskiej.

 W ramach innowacji biologiczno-matematycznych realizowanych w szkole, uczniowie analizowali wspólnie z prof. Woźniakiem cechy myślenia innowacyjnego, jego zastosowanie i wpływ na codzienne życie. Uczeń Mateusz Sienkiel został przez prof.  Woźniaka wyróżniony za najtrafniejsze ujęcie cech myślenia innowacyjnego.
Uczniowie odbyli podróż w przyszłość - zwiedzili najnowocześniejszy naukowy obiekt Podkarpacia – Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Mieli okazję nawiązać kontakt i obserwować w działaniu owoc pracy naukowców Politechniki Wrocławskiej i uniwersytetu w Hertfordshire – społecznego robota o wdzięcznym imieniu FLASH. Widzieli pracę najnowocześniejszych urządzeń z zakresu mikroelektroniki i nanotechnologii.
Były to kolejne wyjazdowe zajęcia uczniów w ramach innowacji realizowanych w Zespole Szkół w Woli Mieleckiej. W tej szkole większość innowacji pedagogicznych finansowanych jest przez Wójta Gminy Mielec. Realizowane są na każdym poziomie edukacyjnym. Obejmują 115 uczniów. Prowadzone są przez nauczycieli: Elżbietę Żuchowską-Pezdę, Annę Róg, Sylwię Tomas i Patrycję Prokopiuk.
Zajęcia służą rozwojowi różnorodnych nowoczesnych umiejętności uczniowskich: przyrodniczych, językowych i matematycznych. Dają uczniom szansę na rozwój kreatywności, pobudzają do nieprzeciętnych działań. A wszystko w imię myśli: między talentem a sukcesem jest 10 tysięcy godzin pracy – o czym przypomniał uczniom prof. Leszek Woźniak.