Szkoła pamięta 2023

phoca thumb m img 20231103 111420193  Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”.  Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.

 W ramach projektu uczniowie klasy 7a, 8a i 8b uczestniczyli w lekcjach wychowawczych poświęconych tej tematyce, a pod opieką wychowawców pani P.Prokopiuk, pani A. Aleksiej-Szeląg, pana T. Włodarczyka i księdza M. Bukowca odwiedzali pobliski Cmentarz Parafialny oraz miejsca pamięci, by zapalić znicz i oddać hołd zmarłym.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Historii Fotografii „Jadernówka” w Mielcu - zabytkowego obiektu z początku XX wieku. Zbiory muzeum to ponad 40 tysięcy eksponatów: negatywy, fotografie i sprzęt fotograficzny, obejmujących czasowo okres od II połowy XIX wieku do końca wieku XX. Uczniowie oglądnęli stałą ekspozycję we wnętrzach dawnego Zakładu Fotograficznego rodziny Jadernych: oryginalną altanę fotograficzną z 1905 roku z kolekcją dawnych aparatów fotograficznych, poczekalnię z galerią portretów mielczan i rodzinny salonik mieszczański.

Zapraszamy do galerii: