Inauguracyjny koncert Filharmonii Mobilnej

phoca thumb m img-4256  Tradycją muzyczną w naszej szkole są koncerty Filharmonii Mobilnej z Rzeszowa. Pierwszy koncert, którego mieliśmy przyjemność wysłuchać w tym roku przedstawił lata dziecięce wielkich twórców muzyki klasycznej. Pan Mirosław Szpyrka barwnie i niezwykle ciekawie opowiedział o Frycku, Amadeuszu, Stasiu, Antosiu i Ludwiku, którzy na pozór byli zwykłymi dziećmi, uczęszczali do szkół, bawili się w chowanego czy berka, a niekiedy nawet psocili. Pewnego zaś dnia, ktoś odkrył w każdym z nich niezwykłe talenty muzyczne.

 Mogliśmy posłuchać niesamowitych opowieści o życiu tych wielkich kompozytorów z czasów ich dzieciństwa i dorosłości. Muzycy zagrali dla nas najbardziej znane i charakterystyczne utwory, między innymi „Prząśniczka” Moniuszki, „Dla Elizy” Beethovena, „Jesień” Vivaldiego. Pan Mirosław ubogacił koncert występem wokalnym, śpiewając nam pieśń „Gdybym ja miała skrzydełka jak gąska” oraz „Prząśniczka”. Podczas koncertu mogliśmy przypomnieć sobie instrumenty na których grają muzycy, a bardziej dokładnie poznać budowę klarnetu. Na zakończenie występu nagrodziliśmy muzyków gromkimi brawami.