Ślubuję być dobrym uczniem…

 phoca thumb m IMG-4218 12 października odbyło się w naszej szkole Pasowanie na ucznia dzieci z klasy I. To podniosłe wydarzenie zbiegło się z obchodami 250 rocznicy powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość, na którą przybyli wszyscy rodzice, rozpoczęła się występem artystycznym dzieci, przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni klasy – pani Doroty Krawiec.

 Uczniowie popisali się piękną recytacją i śpiewem. Następnie odbyło się ślubowanie – każdy pierwszoklasista uroczyście wypowiedział słowa:

„Ślubuję być dobrym uczniem,
dbać o honor mojej szkoły i klasy.
Będę uczył się dobrze, służył pomocą słabszym,
słuchał nauczycieli i przełożonych.
Postawą swoja będę sprawiał radość wychowawcom i rodzicom,
by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka”

Po ślubowaniu pani dyrektor Małgorzata Jastrząb pasowała dzieci na uczniów, dotykając ramienia każdego z nich wielkim ołówkiem. Następnie przyszedł czas na prezenty. Uczniowie otrzymali od dyrekcji, wychowawczyni i rodziców dyplomy pasowania, legitymacje szkolne, książeczki pierwszoklasisty, pamiątkowe linijki i słodycze. Przedstawiciele starszych uczniów zapewnili młodszych kolegów, że mogą liczyć na ich pomoc i opiekę. Uroczystość uświetniono pamiątkowymi zdjęciami. Ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty.