Międzynarodowy Dzień Kropki 2023

phoca thumb m Quiver 638303734230170650  15 września to dzień kreatywności, wyobraźni, odwagi  i zabawy.  W tym dniu wszystkie dzieci utożsamiają  się z dziewczynką o imieniu Vashti, której zwyczajna kropka zmieniła świat. Jej historia uświadamia dzieciom, że każdy ma jakieś ukryte zdolności – Talenty. Tego dnia uczniowie klas 1-3 przyszli  do szkoły ubrani kolorowo i „kropkowo”. Zorganizowane dla nich zajęcia, pomogły im odkryć talenty oraz poznać ich mocne strony.

 

Klasa I odkrywała swoje talenty poprzez wykonanie pięknych prac plastycznych „Kropkowane owoce” oraz rysunki w kartach pracy.

Klasa IIa ułożyła opowieść o kropce i zaprojektowała własne kropki 3d przy użyciu żywych kolorowanek Quiver.

Klasa IIb brała udział w rzutach do kropki, biegu po ścieżce z kropkami, ćwiczeniach na kropce, a następnie każdy wykonał "bajkowe drzewko kropkowe".

Klasa III miała do pokonania obwód stacyjny w formie zadaniowej. Stacja 1  to zrobienie „kropczaków”, czyli  kropkowych postaci. Stacja 2 to narysowanie lub napisanie „Gdzie można znaleźć kropki?” Stacja 3 to dopisanie kolejnych słów do tekstu piosenki pt. ”Mam tę moc i kropka”. Stacja 4 to dopisanie kolejnych fragmentów do klasowego opowiadania. Ten dzień był kolorowy i szalony.