Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

phoca thumb m img 20221115 081755  Dnia 15 listopada grupa 5 i 6 latków oraz klas I i II uczestniczyła w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej , przeprowadzonych przez pana Piotra Pirowskiego ratownika medycznego Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie.

 Dzieci poznały techniki udzielania pierwszej pomocy w postępowaniu z osobami nieprzytomnymi. Dowiedziały się jak postępować w przypadku krwotoku z nosa, oparzenia, zadławienia, złamania i urazów stawów; poznały zasady posługiwania się podstawowymi środkami opatrunkowymi. Każdy miał okazję poćwiczyć na fantomie jak należy prawidłowo udzielać pierwszej pomocy .

Zajęcia te uświadomiły dzieciom jak istotne korzyści płyną z posiadania umiejętności udzielania pomocy osobom potrzebującym oraz ,że nawet dziecko jest w stanie pomóc ratować innym życie.