Andrzejkowe wróżby i zwyczaje

phoca thumb m p8060053 Andrzejkowe wróżby i zwyczaje

Zwyczaj wróżenia i przepowiadania jest mocno osadzony w tradycji polskiej. Owa tradycja wyrosła z pradawne potrzeby poznawania przyszłości. Jednym z najpopularniejszych do dziś zwyczajów jest wróżenie w dzień świętego Andrzeja.
Takie wróżenie połączone z wesołą zabawą odbyło się w świetlicy dla dzieci 5 i 6 – letnich w dniu 29.11.2010r . Pomiędzy tańcami uczestnicy mogli brać udział w różnych konkursach i wróżbach. Najciekawsze z nich to taniec z balonami, przepowiednie dotyczące przyszłości. Dzieci mogły poznać losy przyszłych partnerów , imiona wybranek czy wybrańców poprzez przekłuwanie serc oraz poznać swoją osobowość.

Wszystkim wróżbom przyświecała wspaniała zabawa.

 

godło

English

Kursy Moodle

Biuletyn Informacji Publicznej

Licznik odwiedzin strony

203966
Dzisiaj odwiedziło nas:Dzisiaj odwiedziło nas:138
Wczoraj odwiedziło nas:Wczoraj odwiedziło nas:220

e -Twinning

Bezpieczna Szkoła

Klub Bezp. Puchatka

UNICEF

Szkoła Współpracy