Spotkanie z Anią

phoca thumb m img 0166  W dniu 1.06.2016 odbyła się realizacja projektu czytelniczego w klasie piątej w oparciu o lekturę „Ania z Zielonego Wzgórza” - „Spotkanie z Anią” w ramach programu „Książki naszych marzeń”. Scenariusz projektu składał się z :

 - prezentacji multimedialnej o Kanadzie, o Wyspie Księcia Edwarda i o życiu i twórczości Lucy Maud Montgomery - autorki powieści
- z recytacji fragmentów powieści, które działały na wyobraźnię, wzruszały, bawiły
- scenki w języku polskim i angielskim w oparciu o tekst lektury
- z recytacji własnego wiersza napisanego przez uczennicę Zuzannę Opałacz
- z prac plastycznych wykonanych w różnych technikach, ukazujących wybrane wydarzenia z książki

Uczniowie byli bardzo zaangażowani w realizację projektu. Przygotowali piękne stroje i na wysokim poziomie odtworzyli najistotniejsze wartości przekazane w powieści. Odbiorcami byli uczniowie klasy czwartej. Pomysł i realizacja - mgr K. Kłusek i mgr R. Pogoda