Las jesienią

phoca thumb m dsc03536  W środę – 4 października dzieci z klasy 0 i z klasy I wraz z wychowawczyniami i rodzicami wybrały się na wycieczkę do lasu. Była bardzo ładna, słoneczna pogoda. Pierwszym przystankiem wycieczki było Nadleśnictwo Tuszyma, w którym powitał nas pan Artur Święch. W sali edukacyjnej uczniowie obejrzeli bajkę ekologiczną o mieszkańcach lasu i ich zwyczajach.

 Po zakończeniu projekcji pan leśniczy zaprosił dzieci do obejrzenia eksponatów znajdujących się na stałej ekspozycji przyrodniczo-leśnej. Pani Izabela Ziółkowska upamiętniła naszą wizytę, wpisując się do kroniki nadleśnictwa, po czym chętni uczniowie złożyli swoje podpisy. Następnie udaliśmy się do Rezerwatowej Hodowli Konika Polskiego, gdzie dzieci mogły obserwować zachowania tych zwierząt.W drodze do punktu edukacyjnego w Leśnictwie Szkółkarskim Przecław zatrzymaliśmy się przy dębie – pomniku przyrody, o którym krąży legenda, że przytulając się do niego i wypowiadając po cichu marzenie, można się spodziewać, że w niedługim czasie się ono spełni. Wszyscy chętnie poprzytulaliśmy się do ogromnego pnia, po czym ruszyliśmy do punktu edukacyjnego. Tam pan leśniczy opowiedział o szkółce leśnej i udaliśmy się na spacer w trakcie którego zbieraliśmy jesienne „skarby”. Wycieczka zakończyła się poczęstunkiem, który przygotowali rodzice. Kiełbaski i pieczony chleb bardzo smakowały jedzone w na świeżym powietrzu w otoczeniu lasu. Był też czas na zabawy ze śpiewem.Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.