Spotkanie z astronomią

Dnia 3 października 2017 roku uczniowie klasy 7 SP i klasy IIb Gimnazjum wzięli udział w „Spotkaniu z Astronomią”, które odbyło się w sali SCK w Mielcu pod opieką p. B. Skowron i A. Aleksiej-Szeląg . Była to możliwość uczestniczenia w niezwykle interesującej multimedialnej prelekcji pt. „Ziemia we Wszechświecie” prowadzonej przez samego autora – pasjonatę astronomii. Na początek omówione zostały podstawowe informacje na temat Ziemi, jej rozmiary oraz budowa, a następnie Księżyc, Słońce i pozostałe planety Układu Słonecznego. Na koniec zagłębiliśmy się jeszcze dalej w bezkresny kosmos, aż dolecieliśmy do sąsiednich gwiazd oraz galaktyk. Wszyscy uczniowie z mogli zobaczyć wiele niezwykłych zdjęć z kosmosu, usłyszeć mnóstwo ciekawostek – co z pewnością zwiększy motywację do samodzielnego poszukiwania informacji z dziedziny astronomii i odkrywania jej piękna.