Wizyta w piekarni

phoca thumb m wp 20171003 09 25 31 pro  W dniu 03.10.2017 r. uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią p. Sabiną Dziekan pojechali do piekarni PSS Społem w Mielcu przy ul. Racławickiej. Celem wycieczki było poznanie sposobu wypieku chleba oraz poznanie pracy piekarza. Od pierwszego momentu można było poczuć ciepło  i kuszący zapach wypieków.

 Najpierw dzieci poznały różne typy mąki oraz rodzaje pieczywa. Duże wrażenie na nas  zrobiły maszyny do wyrobu ciasta chlebowego oraz ogromny piec. Zobaczyliśmy cały proces wypieku chleba aż do momentu włożenia go i wyciągnięcia z pieca. Dzięki uprzejmości pracowników piekarni zostaliśmy poczęstowani pysznymi ciasteczkami i specjalnie dla nas pieczonymi małymi bułeczkami. Tego smaku nie da się opisać. Duże wrażenie zrobiła na nas specjalna maszyna do wyrobu kajzerek.Pani kierownik piekarni na koniec wycieczki, obdarowała nas pysznymi bułeczkami i ciasteczkami, które przywieźliśmy do szkoły. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka. Dzięki tej lekcji poznali, z jakim trudem powstaje chleb.