Narodowe Święto Niepodległości 2022

phoca thumb m zdj5
 
10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia sztandarowa związana z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległego bytu państwowego – 11 listopada 1918 r.

W przygotowanym montażu słowno – muzycznych młodzież ukazała tło historyczne przedstawiające najważniejsze postaci i wydarzenia polityczne, które doprowadziły do powstania wolnej i suwerennej Polski po 123 latach niewoli. Z dumą patrzyliśmy jak młodzi ludzie z wielkim zaangażowaniem przedstawiają obraz wydarzeń tamtych czasów. Postawa wszystkich zebranych na akademii sprawiła, że każdy z nas jeszcze bardziej poczuł powagę tak ważnego dla NAS - POLAKÓW święta.

Narodowe Święto Niepodległości  jest datą jednoczącą Polaków na całym świecie. Pamiętajmy, że niepodległość nie jest dana na zawsze. Bywa, że trzeba jej bronić i dlatego zawsze powinniśmy ją cenić. Pamiętajmy również, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną i świętujmy razem jedno z najpiękniejszych polskich świąt.

Akademię przygotowały: p. A. Gruszecka i p. U. Aleksiej z uczniami klasy 7 a oraz p. I. Ziółkowska z grupą Sześciolatków. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod kierunkiem p. W. Ozgi.