Piękna nasza Polska cała

phoca thumb m 20180928 083554  Uczniowie klasy 3a zrealizowali jedno z zadań projektu „Piękna nasza Polska cała”. Zadanie dotyczyło wykonania pracy plastycznej grupowej na temat „Strój ludowy naszego regionu”. Uczniowie razem z rodzicami zaprosili na lekcję przedstawicieli Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy w Mielcu.

 Do naszej klasy przyszli Zuzanna Dyl i Mateusz Leś uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcuw tradycyjnych strojach ludowych.Opowiedzieli ostrojach Rzeszowiaków, o ich historii, pokazali ciekawostki i różnice. Uczniowie klasy 3 a mieli możliwość przymierzenia strojów oraz wykonania szkiców. W następnych dniach uczniowie podzielili się na grupy i przystąpili do wykonania pracy plastycznej w formacie A1. Efekty swojej pracy zawiesili na korytarzu szkolnym.

L.Przebieglec