Przygody Gangu Słodziaków.

phoca thumb m dsc03813  Uczniowie klasy drugiej przystąpili do konkursu dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który inspirował dzieci do codziennego czytania. Właśnie zakończyliśmy działania w ramach tego projektu.Dzieci dostały barwne dzienniczki czytania.

 Nagrodą za czytanie były naklejki, przedstawiające ulubione przez maluchów Słodziaki. Urozmaiceniem zajęć nauki czytania i uważnego słuchania było wspólne czytanie w klasie książki pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Wszystkie opowiadania budziły zainteresowanie dzieci. Każda przygoda miała swój morał, który uczył ich prawidłowych zachowań wobec innych. Włączając się w akcję Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie spotkali się z panią pielęgniarką Alicją Głosińską, którą do biblioteki zaprosiła pani Danuta Giza. Pielęgniarka przeczytała dzieciom fragment opowiadania o Słodziakach. Następnie ciekawie opowiedziała o swojej pracy. Dzieci doskonale bawiły się, kiedy wspólnie z pielęgniarką i wychowawczynią opatrywały urazy Słodzików i udzielały im pierwszej pomocy. Podsumowaniem konkursu było wykonanie przez uczniów komiksów o dalszych losach Słodziaków. Pomysłów nie brakowało. Nad działaniami konkursowymi uczniów czuwała wychowawczyni Dorota Krawiec, pani bibliotekarka Danuta Giza oraz oczywiście Rodzice, którzy mobilizowali dzieci do codziennego czytania. Prace uczniów można oglądać na wystawie zorganizowanej na korytarzu naszej szkoły.