Jesteśmy Polką i Polakiem

phoca thumb m 23405809 10209936733444599 3312225408248829628 o  W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci 4- i 5-letnie uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków czas. Tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętne stroje. Podczas występu dla rodziców i zaproszonych gości dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki.

Nie zabrakło zabawy przy piosence „ Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz układu tanecznego z chustą w kolorach barw narodowych. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.