Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu

phoca thumb m img 10311  21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszym przedszkolu było bardzo wesoło. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono

 

Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu

 
Jeszcze czasem zrobi się chłodno,
jeszcze słońce słabo przygrzewa,
jeszcze śnieżek nagle poprószy,
jeszcze mało liści na drzewach.
Ale to już dzień wiosny pierwszy,
ćwierka ptaszek, wiatr wyśpiewuje,
jeśli będziesz bardzo uważny,
oddech wiosny pewnie poczujesz.

         21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszym przedszkolu było bardzo wesoło. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono, aby w ten sposób zachęcić do przyjścia wiosnę. Dzieci na zajęciach w grupach rozmawiały o pierwszych oznakach wiosny. Rozpoznawały ptaki powracające do nas na wiosnę z ciepłych krajów. Nazywały zwierzęta i rośliny budzące się na wiosnę do życia. Wspólnie wykonały ekologiczną marzannę- zimową pannę. Barwny korowód przedszkolaków wraz z marzanną wyruszył na spacer po najbliższej okolicy, by powrócić na plac przedszkola, a tu głośnymi okrzykami przepędzić zimę. W ten symboliczny sposób przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę.